To największy krok w historii naszego zespołu od czasu założenia Wioski Blisko Lasu

Na początku 2021 roku otworzyliśmy kameralny punkt opieki dziennej na 16 dzieci. Kluczowe dla nas było stworzenie miejsca, gdzie Wasze dzieci i ich potrzeby, pragnienia oraz emocje zostaną zawsze usłyszane i zaopiekowane.

Teraz, odpowiadając na Wasze potrzeby, tworzymy przedszkole i klub dziecięcy, które będą dokładnie takie same, jak nasze Wioska żłobkowa: kameralne, a każde z powierzonych nam dzieci będzie miało gwarancję bycia zauważanym. Zawsze.

Zapoznaj się ze szczegółami i skorzystaj z formularza zapisów na dole.

Jesteśmy na południu Zielonej Góry. Działający od dwóch lat punkt opieki dziennej „Wioska Blisko Lasu” mieści się na Kożuchowskiej 16B, a przedszkole i klub dziecięcy powstaną w naszej nowej siedzibie przy ulicy Nowojędrzychowskiej 1. Duży budynek, zlokalizowany przy samym lesie da nam ogrom nowych możliwości!

Docelowo wszystko znajdzie się pod jednym dachem – obecna Wioska także trafi pod nowy adres. Ponad 450 metrów kwadratowych powierzchni pozwoli nam stworzyć dwie grupy w klubie dziecięcym (30 miejsc) oraz jedna kameralna grupa przedszkolna (25 miejsca), przenieść obecną Wioskę żłobkową (16 miejsc) co oznacza 71 miejsc do dyspozycji dla Was, dla Waszych dzieci w wieku 1 – 6.

Bliskościowe podejście

To na co możecie liczyć, to najwyższa jakość opieki, którą doskonale znacie już z Wioski Blisko Lasu. Nadal będziemy współpracować z The Village, więc możecie być spokojni, że nasza kadra będzie na bieżąco się dokształcać.

A właśnie! Rozrastamy się, a w związku z tym, nasze dwie marki – Olowe oraz Wioska – łączą się. W nowym miejscu przywitamy Was już jako Wioska Olowe!

Nie rozdrabniając się, poniżej w pigułce przedstawiamy Wam szczegółową wizję placówki przedszkolnej, klubu dziecięcego oraz przeniesionego obecnego punktu opieki dziennej!

Wioska Olowe 2024

Start: 18 marca 2024

Program punktu opieki dziennej

Wiek dzieci

1 – 2 lata

Wpisowe

750 PLN

Czesne

2000 PLN

dodatkowo, pierwsze 20 umów również załapie się na niższe czesne!

Wyżywienie

płatne osobno, ok. 15 PLN/dzień za pięć posiłków

Co zapewniamy w ramach czesnego?

Bliskościową opiekę w kameralnej grupie, gdzie liczba dzieci na jednego opiekuna nie przekracza piątki. Język obcy, certyfikowana Sensoplastyka®, edukacja muzyczna i muzykoterapia, zooterapia, joga, bajkoterapia, edukacja przyrodnicza, wsparcie budowania kompetencji społeczno-emocjonalnych, opieka psychologa oraz położnej.

Planowany program klubu dziecięcego

Wiek dzieci

3 – 4 lata

Wpisowe

750 PLN, ale z opłaty zwolnieni są Wioskowicze, którzy będą kontynuować przygodę z nami

Czesne

1512 PLN
wysokość dotacji z programu Maluch+ 837 PLN miesięcznie pomniejszy czesne do 675 PLN (stan na: luty 2024)

dodatkowo, pierwsze 20 umów również załapie się na niższe czesne!

dodatkowo, pierwsze 20 umów również załapie się na niższe czesne!

Wyżywienie

płatne osobno, ok. 15 PLN/dzień za pięć posiłków

Co zapewniamy w ramach czesnego?

Bliskościową opiekę w kameralnej grupie, gdzie liczba dzieci na jednego opiekuna nie przekracza ósemki.

Co dodatkowo?

Oferta zajęć dodatkowych w formie warsztatów: Język obcy, certyfikowana Sensoplastyka®, Trening Kreatywnego Wczesnego Rozwoju™ (u nas jako Olowe Up!), edukacja muzyczna i muzykoterapia, zooterapia, joga, bajkoterapia, edukacja przyrodnicza, wsparcie budowania kompetencji społeczno-emocjonalnych, opieka psychologa oraz położnej.

Koszt pakietu warsztatów dodatkowych będzie wynosił około 350 PLN.

Planowany program przedszkola

Wiek dzieci

5 – 6 lat

Wpisowe

750 PLN, ale z opłaty zwolnieni są obecni Wioskowicze, którzy będą kontynuować przygodę z nami

Czesne

1350 PLN (kwota po uwzględnieniu dotacji)

dodatkowo, pierwsze 20 umów również załapie się na niższe czesne!

Wyżywienie

płatne osobno, ok. 15 PLN/dzień za pięć posiłków

Co zapewniamy w ramach czesnego?

Bliskościową opiekę w kameralnej grupie, gdzie liczba dzieci na jednego opiekuna nie przekracza dwunastki. Język obcy, certyfikowana Sensoplastyka®, Trening Kreatywnego Wczesnego Rozwoju™ (Olowe Up!), edukacja muzyczna i muzykoterapia, zooterapia, joga, bajkoterapia, edukacja przyrodnicza, wsparcie budowania kompetencji społeczno-emocjonalnych, opieka psychologa oraz położnej.

Co nas wyróżnia?

Kameralne grupy z bliskościowym podejściem.

Jako jedyni w Zielonej Górze prowadzimy placówkę będącą Wioską, czyli prowadzoną w myśl „the village way”, czerpiącej z filozofii Reggio Emilia, NVC (porozumiewania bez przemocy) oraz edukacji bliskości.

To, że przynależymy do The Village Network oznacza też, że musieliśmy spełnić naprawdę wiele wymagań dotyczących zarówno samego miejsca i jego bezpieczeństwa, ale też jakości prowadzonej pedagogiki. Wyspecjalizowaliśmy się w tym, dzięki czemu obecnie jesteśmy jedną z Wiosek Partnerskich stanowiącą wzór, jak te miejsca tworzyć.

Spędzamy ogromne ilości czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody. W 2022 roku, z 230 dni, w których Wioska Blisko Lasu była otwarta, ponad 200 spędziliśmy w lesie, parku lub ogrodzie!

Powyższy formularz nie jest zautomatyzowany, zgłoszenia będą potwierdzane manualnie w ciągu jednego dnia na podany adres e-mail. W razie braku potwierdzenia (czasem nasze wiadomości wpadają do spamu), prosimy o kontakt na adres: dominik.osyczka@wioski.co.

Zgodnie z artykułem 71 kodeksu cywilnego,
powyższe poczytuje się w razie wątpliwości nie za ofertę,
lecz za zaproszenie do zawarcia umowy.