Książkowy Top 2019 by Olowe!

Czytanie dzieciakom to bardzo ważna sprawa dla ich rozwoju. To również (a może i przede wszystkim) świetna rozrywka zarówno dla nich, jak i dla rodziców. Choć tu bardziej pasuje słowo „dorośli”, bo to nie tylko rodzice czytają swoim pociechom. Może to być wujek, babcia, albo… najlepsza w czytanie dzieciom Olo!;)

W Olowym bardzo lubimy dobrze napisane, bystre, pięknie zilustrowane książki dla dzieci. Zawsze tak było. I kiedy pojawił się pomysł, żeby stworzyć Olowe Czytanki, potraktowaliśmy go bardzo poważnie. Nie było tu miejsca na przypadkowe publikacje. Skontaktowaliśmy się z nieprzypadkowymi wydawnictwami. I tak zaczęła się nasza książkowa przygoda! To już niemal rok, gdy nawiązaliśmy współpracę z wydawnictwami: Mamanią, Kocurem Burym oraz Zakamarkami, a także gdy upolowaliśmy dla Was kilka propozycji od Zielonej Sowy oraz Entliczka i innych!

Ten wpis to podsumowanie Czytankowego sezonu 2018/2019, gdzie chcielibyśmy przedstawić Wam nasze ulubione książki! Nasze, czyli kilka ulubionych Dominika i kilka ulubionych Olo. To nasz Top 10, który powstał z wielką pomocą naszych Olowiczów, którzy głosowali na swoje ulubione tytuły wśród naszych nominacji. No to zaczynamy!

10) Wiola Wołoszyn, Przemek Liput: Jano i Wito w lesie. Wydawnictwo Mamania, 2018.

9) Rachel Bright, Jim Field: Koala, który się trzymał. Wydawnictwo Zielona Sowa, 2017.

8) Rachel Bright, Jim Field: Mysz, która chciała być lwem. Wydawnictwo Zielona Sowa, 2017.

7) Kristen Sims: Baltazar Wielki. Wydawnictwo Kocur Bury, 2016.

6) Rachel Bright, Jim Field: Wiewiórki, które nie chciały się dzielić. Wydawnictwo Zielona Sowa, 2018.

5) Anna Llenas: Kolorowy potwór. Wydawnictwo Mamania, 2019.

4) Monika Kamińska, Andrzej Tylkowski: Kuku i historia pępka. Wydawnictwo Mamania, 2018.

3) Alison McGhee, Peter H. Raynolds: Kiedyś. Wydawnictwo Mamania, 2018.

2) Astrid Desbordes, Pauline Martin: Miłość. Wydawnictwo Entliczek, 2018.

1) Cori Doerrfeld: A królik słuchał. Wydawnictwo Mamania, 2018.

I tu należy się kilka słów o zwycięzcy! Pierwsze miejsce dla „A królik słuchał” zupełnie nas nie zaskoczyło, bo to była też pierwsza książka do Topu, którą wskazaliśmy. Niesamowite, że nasz wybór poparło…  aż 75% głosujących! Tak bardzo lubimy tę książkę, że mamy aż dwa jej egzemplarze! Jeden „służbowy”, który sprezentowało nam wydawnictwo i drugi, prywatny, w rękach królikokochającej Zoi, córki Olo!

I słowo na koniec: dziękujemy za zaufanie! Zarówno wydawnictwom i ich przemiłym przedstawicielom, ale przede wszystkim naszej Olowej społeczności, która pokazała, że to nasze czytanie ma sens. Lubimy patrzeć na Was zasłuchanych. Lubimy widzieć, że wybrane przez nas tytuły bardzo Wam odpowiadają, bo zasilacie nimi swoje domowe biblioteczki! Obiecujemy, że przyszły sezon czytankowy będzie dla Was i dla nas jeszcze bardziej intrygujący!