Eventy

Poza naszą typową działalnością, czyli poza „Olowymi warsztatami” i prowadzeniem Rodzinnego Klubu „Blisko Lasu” organizujemy także niemało eventów specjalnych!

Tak się składa, że Olowe swoje urodziny obchodzi na samym początku stycznia. I wtedy też organizujemy serię urodzinowych warsztatów, ale także pierwszy event specjalny! Olowe urodziny dla VIPów wraz z wystawą oraz czymś specjalnym dla Fundacji Centrum Rodziny, której wiele zawdzięczamy!

Niezwykle popularny jest majowy „Piknik dla Mam”, który organizowaliśmy za pierwszym razem w zaprzyjaźnionym Ogrodzie Botanicznym w Zielonej Górze z okazji Dnia Mam właśnie! Za drugim razem spotkaliśmy się – jak to my – w lesie! A następny Piknik? Kto wie! Podczas pikniku zbieramy rodziny z wszystkich grup warsztatowych, klubowych, spacerowych i imprezujemy. To dzień, w którym mamy są na absolutnie pierwszym planie!

Warto też wspomnieć o czerwcowym wyjeździe integracyjnym Olowiczów i choć my tego nie organizujemy, a jesteśmy tam jedynie gośćmi, to ogromnie nas to porusza, dlatego dumni i radośni musieliśmy o tym wspomnieć!

Kolejnym eventem, który bardzo lubimy jest „Olowy Marrraton”! To wielodniowy cykl będący połączeniem najlepszych cech „Olowych warsztatów” oraz spacerów „Do lasu!”. Jest on też fantastyczną alternatywą dla półkolonii. Maraton ma miejsce w wakacje, kiedy trochę urlopujemy, a zajęcia warsztatowe i klubowe są zawieszone. W sezonie pierwszym odbywał się jeden Marrraton, w sezonie drugim już dwa: lipcowy Marrraton właściwy, który trwa dwa tygodnie i sierpniowa Dogrywka, która trwa tydzień.

We wrześniu natomiast spotykamy się na popołudniowo-wieczornym pokazie filmu „Into the woods”. Fantastyczna baśniowa opowieść, która ma szczególne miejsce w naszych sercach. Doskonała ścieżka dzwiękowa, prawdziwa magia podczas oglądania! Właśnie ten film zainspirował nas do stworzenia Rodzinnych Spacerów „Do lasu!”, które też od jego tytułu zaczerpnęły swoją nazwę!

Listopad to natomiast „Przegląd czytanek”. Jako, że w ramach „Olowych czytanek” współpracujemy z różnymi fajnymi wydawnictwami, i czytamy naprawdę świetne książki, raz w roku robimy przegląd i wracamy do naszych ulubionych książek.